A jól csomagolt tévhitek nagyon könnyen terjednek a közösségi médiában, ezért is kell tudatosan olvasni az új típusú koronavírussal kapcsolatos híreket. A vírustagadó bejegyezések egyetlen ellenszere az, hogy saját magunkat és a környezetünket is kritikus gondolkodásra neveljük.
Emberéletekkel játszanak a vírustagadók. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images
Hogyan ismerjük fel az álhíreket?
A közösségi média 15 éve megjelent, de a magyarországi iskolákban csak mostanában kezdtek információkezelést tanítani – jegyezte meg a szakember. Elmondása szerint hírek esetén árulkodó lehet a forrás, de minden esetben az állítások mögötti tartalmak hitelességét is vizsgálni kell. Ennek most, a nagy mennyiségű feszültséget okozó koronavírus-járvány idején különösen nagy jelentősége van.
h i r d e t é s
Nem hiszik el a hivatalos adatokat sem
Koronavírus: ezzel a két dologgal lehet életet menteni – kattintson!
Akik tudatosan figyelik a híreket, azoknak talán hihetetlennek tűnik, de a digitalizált világ virtuális társadalmában élő, a mindennapoktól elszakadt felhasználóknak még a koronavírus-járvány áldozatairól szóló hírek sem tűnnek valódiaknak – magyarázta a médiakutató. A HáziPatika.com-on egyébként a hivatalos kormányzati tájékoztatás alapján közöljük a friss adatokat minden reggel.
A koronavírus-járvány miatt térdre rogyott a háziorvosi ellátás Csornán – a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!