
Január 6-án születik döntés, Nagy-Britannában, az Egyesült Államokban és Kanadában már megvan az engedély.
A sokak által vártnál később, de november közepén a magyar kormány is úgy döntött, korlátozások bevezetésével próbálja megfékezni a koronavírus-járvány második hullámát. A döntés pillanatában napi ötezer új fertőzöttet azonosítottak, és jobbára 50 és 100 között járt a vírus következtében 24 órán belül elhunytak száma. Az első lépés részleges lezárást jelent, de kérdés, hogy ez mennyire hatékony. Kövesse híreinket!
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) január 6-án – a tervezettnél hat nappal korábban – fog dönteni arról, hogy javasolja-e a Moderna koronavírus elleni védőoltásának engedélyezését – jelentette be az ügynökség csütörtökön Amszterdamban.
Eredetileg január 12-re tervezték a döntést, de az amerikai gyógyszercég a vártnál hamarabb, már csütörtökön átadta a dokumentáció utolsó részét. Ezek az adatok már az európai piacra történő gyártásra vonatkoznak – közölte az EMA.
A Moderna vakcinája lehet a második, amely megkapja az engedélyt az Európai Unióban. A Pfizer/BioNTech koronavírus elleni oltóanyagát már a jövő héten jóváhagyhatja az unió.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön azt mondta, az EU tagországai december 27-től megkezdik a lakosság koronavírus elleni beoltását.
Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban és Kanadában már megtörtént a Pfizer/BioNTech vakcinájának sürgősségi engedélyezése, ami fokozta az Európai Gyógyszerügynökségre nehezedő nyomást, különösen Németország részéről – írta az AFP francia hírügynökség.
Forrás: http://hvg.hu/vilag/20201217_moderna_vakcina_koronavirus#rss