
Keresztes László Lóránt, az LMP frakcióvezetője pénteki évértékelő online sajtótájékoztatóján többek között azt mondta: a kormánynak a járványhelyzetben félre kellett volna tennie a pártpolitikai csatározásokat, de nem ezt tette, hanem
„arra használta fel a válságot, hogy mélyítse az árkokat.”
Az MTI összefoglalója szerint arról is beszélt az ellenzéki politikus, hogy a kabinet felelősségteljes válságkezelés, és a rászorulók iránti felelősségvállalás helyett késlekedett, illetve „durva megszorító politikát alkalmazott”. Keresztes László Lóránt hozzátette: a kormány inkább „a pénzkidobást folytatta”, a „saját oligarchái erősítését”.
„Cserbenhagyták a szociális dolgozókat”
Az ellenzéki politikus bírálta a rendkívüli jogrend tavaszi bevezetésének körülményeit is, és azt állította: őszre már maga a kormány ismerte el, hogy azt csak időkorláttal lehet bevezetni.
Keresztes László Lóránt a gazdaságpolitikai intézkedéseket megkésettnek és elégtelennek ítélte.
Csak a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztésére elköltenek annyit idén és jövőre, amennyiből 176 ezer új munkahelyet lehetne létrehozni
– érvelt.
A kabinet szerinte cserbenhagyta a szociális dolgozókat és a nyugdíjasokat, és a válsághelyzetben sem csökkentette az alapvető élelmiszerek áfáját.
Durva megszorításokat vezetett be a védekezés elsőszámú bástyái, vagyis az önkormányzatokkal szemben
– fogalmazott.
Az LMP frakcióvezetője a fenntarthatóság kérdését illetően is álságosnak nevezte a kormány munkáját, mert pártja erről szóló kezdeményezését az ambiciózus célok nélkül szavazták meg. Kijelentette: a kormány zöldpolitikája csak arról szól, hogy így fogadtassa el a Paks 2- beruházást.
„Párhuzamos hatalmi struktúrát építenek”
Az egyetemi szféra és a tudományos élet ellen is folytatta durva támadásait a kormány
– sorolta az LMP frakcióvezetője. A választási törvény átírását a politikai viszonyokba való durva beavatkozásnak minősítette.
Keresztes László Lóránt az alaptörvény módosítását is elfogadhatatlannak ítélte és azt mondta: a vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó szabályok átírásával
„a kormány folytatja a közvagyon lenyúlását, és egy párhuzamos hatalmi struktúrát épít fel.”
A politikus pozitív példát is hozott az idei évből: valódi nemzeti összefogás jött létre az Országgyűlésben akkor, amikor javaslatára a Ház határozatban támogatta a Székely Nemzeti Tanács polgári kezdeményezését a nemzeti régiók támogatásáért.
Frakciójáról szólva azt mondta: az LMP következetesen végezte a munkáját, és a nehéz körülmények között igyekezett figyelembe venni, hogy az emberek nem politikai sárdobálást várnak.